0 Comments

Jak nie teraz to kiedy? Tak zdają się wołać do klientów reklamy fotowoltaiki zachęcające Polaków do inwestycji w źródła energii odnawialnej. Montaż instalacji PV jeszcze nigdy nie był tak opłacalny jak ma to miejsce obecnie. Rosnąca popularność systemów tego typu doprowadziła do spadków cen, co z kolei przełożyło się na szerszą dostępność paneli słonecznych. Tym razem odpowiemy na najważniejsze pytania o gwarancję, polecane modele paneli fotowoltaicznych i nie tylko.

Idealny czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Rosnące rachunki za energię elektryczną chyba najlepiej przemawiają do kieszeni Polaków, którzy wydają coraz więcej na utrzymanie budynków użytkowych. Wyższe ceny odczuwają zarówno właściciele domów jednorodzinnych, firm, ale też osoby prowadzące gospodarstwa rolne. Stąd też coraz częściej pojawia się myśl o ograniczeniu zużycia, co nie zawsze jest możliwe oraz o próbie pozyskania energii z innych źródeł np. fotowoltaiki. Wraz z niższymi cenami urządzeń, wdrażane są programy dofinansowań oraz dogodne formy kredytów bankowych. Warto wiedzieć, że instalacja fotowoltaiczna to jednorazowy koszt i przy regularnym przeglądzie gwarantuje nam skuteczną pracę przez 25-30 lat. Skraca się także okres zwrotu inwestycji.

Dlaczego wybór sprawdzonej firmy jest tak ważny?

Urządzenia do pozyskiwania energii ze słońca powinny działać bezawaryjnie przez wiele lat. Aby tak było trzeba wybierać wyłącznie polecane panele fotowoltaiczne, gdyż dzięki temu uzyskujemy gwarancję w pełnym wymiarze określonym przez producenta. Ostatnie lata przyniosły istny bum na fotowoltaikę, pojawiło się wielu producentów, którzy zanim zakończył się okres gwarancyjny zamknęli swoją działalność. W takiej sytuacji klienci pozostają zdani na sprawne i bezawaryjne działanie. Panele gorszej jakości i wybór firmy istniejącej na rynku bardzo krótko to może być proszenie się o kłopoty.

Gwarancja produktowa oraz gwarancja sprawnego działania

Gwarancja na produkt zabezpiecza inwestora przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami wynikającymi z błędów na etapie produkcji. Otrzymujemy również zapewnienie, że w wyznaczonym okresie nie będą występowały kłopoty z trwałością paneli PV. Gwarancja sprawnego działania oznacza z kolei, iż w określonym czasie nasze moduły będą produkowały deklarowany poziom wydajności. Wśród polecanych paneli fotowoltaicznych możemy znaleźć producentów oferujących okres wydajności wynoszący od 25 do nawet 30 lat.

Bezpieczeństwo energetyczne budynków

Fotowoltaika zapewnia nam nie tylko ciągły dostęp do energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca. Wszelkiego rodzaju awarie sieci przesyłowych nie są straszne osobom, które zdecydowały się na montaż systemu fotowoltaicznego. Zwiększona liczba urządzeń zasilanych prądem w budynkach użytkowych sprawia, że z czasem rosnące rachunki za prąd mogą być jeszcze bardziej dotkliwe. Dzięki modułom PV montowanych na dachach będziemy w stanie zasilić wszystkie urządzenia.

Pozyskiwanie energii nawet w pochmurne dni?

Producenci wciąż udoskonalają panele fotowoltaiczne, zwiększana jest wydajność, ale też umiejętność pozyskiwania energii elektrycznej w pochmurne dni. Nadwyżki pozyskiwanej energii możemy też przesyłać do sieci, aby w okresie zwiększonego zapotrzebowania budynku i niższej produkcji z instalacji móc odebrać nasz darmowy prąd. Zobacz także artykuł: szlabany automatyczne.

Author

serwisy@gt-media.pl