0 Comments

PKO Leasing to kolejna oferta finansowania fotowoltaiki na polskim rynku energii. Najpierw uruchomiono „ekopożyczkę”, a teraz zaprezentowano możliwość skorzystania przez firmy z oferty leasingu. Według pomysłodawców projekt ma być uproszczony do minimum tak, aby przedsiębiorstwa mogły swobodnie korzystać z dogodnej formy finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznych.

Podstawowe założenia leasingu na panele słoneczne

Oferta leasingu na fotowoltaikę zakłada, iż koszt nabycia instalacji będzie mógł stanowić 60-80% całej inwestycji. Bank PKO BP zauważa potrzebę realizacji zadań z zakresu odnawialnych źródeł energii w polskich przedsiębiorstwach. Drożejące koszty obsługi energetycznej firm sprawiają, że coraz liczniejsze grono podmiotów decyduje się na instalacje PV na dachach swoich budynków. Oferta leasingu umożliwia sfinansowania całej inwestycji, na którą możemy otrzymać do 250 000 zł. Określono maksymalny czas finansowania, który wynosi 6 lat. Uproszczona zostanie także procedura, która ma umożliwić uzyskanie leasingu znacznie szybciej. Skróci się więc czas niezbędny na realizację inwestycji w odnawialne źródła energii w firmie. W tym miejscu należy wspomnieć o innym ciągle realizowanym projekcie dla prosumentów, a mianowicie „ekopożyczce” PKO BP. W jej ramach możliwe jest uzyskanie dotacji na zakup i montaż mikroinstalacji PV o wartości od 1000 do 50 000 zł. Oprocentowanie pożyczki wynosi 4,99%, natomiast prowizja 0,99%.

Wejście w życie leasingu PKO Banku Polskiego to oferta skierowana stricte do przedsiębiorców. Globalny rozwój fotowoltaiki na całym świecie rodzi potrzebę kreowania ofert „szytych na miarę”. Taki właśnie ma być leasing, który jest chętnie wybieranym rozwiązaniem wśród właścicieli firm. Należy dodać, iż taka forma finansowania wpisuje się w nowoczesne trendy inwestycyjne w Polsce. Ponadto zgodnie z programem Energia plus możliwe jest wykorzystanie nadwyżek produkowanej energii z instalacji PV. W tym celu wykorzystuje się opcję magazynowania generowanej energii, przesyłania jej do operatora, a następnie wykorzystania przez przedsiębiorstwo w okresie wzmożonego zapotrzebowania.

Co jest ważne przy wyborze leasingu na fotowoltaikę?

Jak wskazują eksperci banku, oferta PKO Leasing ma pozwolić na wybór sprawdzonego źródła finansowania. Niezwykle ważnym elementem całej inwestycji jest podejście przedsiębiorców, którzy powinni we własnym zakresie ustalić całkowity pobór mocy. Jest to w zasadzie najważniejszy element, gdyż od ustalenia zużycia energii, uwzględnienia mocy urządzeń zależy finalny zwrot inwestycji. Przeciętna instalacja fotowoltaiczna montowana w firmie zwraca się w przeciągu 6 do maksymalnie 10 lat. Aktualnie sprzedawane instalacje PV są w pełni bezobsługowe, co sprawia, że nie obciążają one zbyt mocno uwagi właściciela przedsiębiorstwa. Oferta PKO Leasing pozwala na montaż paneli fotowoltaicznych zarówno jako instalacje na dachu, jak i na gruncie. Czytaj także o kredycie na fotowoltaikę dla firm.

Author

serwisy@gt-media.pl