1 Comments

Wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy o OZE do grona prosumentów zostali włączeni przedsiębiorcy. Oznacza to, iż firmy będą mogły rozliczać energię w systemie opustów. Na odpowiedź rynku nie trzeba było długo czekać. Jedną z interesujących ofert dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstw przedstawił Bank Pekao. W ramach dogodnego kredytowania prosumenci będą mogli zakupić instalację fotowoltaiczną wytwarzającą energię na własny użytek.

Niższe koszty energii elektrycznej w firmie

Firmy zainteresowanie montażem fotowoltaiki mogą w ten sposób ograniczyć koszty związane z zakupem energii. Przedsiębiorstwa zgodnie z wejściem w życie nowelizacji ustawy o OZE mogą od 28 sierpnia nabyć mikroinstalację o mocy do 50 kWp. Montaż tego typu instalacji nie wymaga uzyskania koncesji lub pozwolenia na budowę. Instalację PV wystarczy jedynie zgłosić do regionalnego zakładu energetycznego. Kredyt Banku Pekao S.A daje inwestorom pewnego rodzaju furtkę do budowy większych instalacji fotowoltaicznych. Firmy mogą wykorzystać otrzymane wsparcie na realizacje przekraczające 50 kWp. To pozwala na dostosowanie mocy do zapotrzebowania energetycznego w przedsiębiorstwie. Z tej formy pomocy skorzystają przede wszystkim małe i średnie firmy, które są zdecydowane na zmniejszenie kosztów ponoszonych za energię. Fotowoltaika zwraca się w przeciągu kilku lat, a kwota spłacanych rat nie obciąża dodatkowo budżetu firmy. Należy pamiętać, że kredyt na fotowoltaikę można zabezpieczyć darmową gwarancją BGK Biznesmax.

W praktyce oznacza to, iż właściciel może otrzymać dofinansowanie do oprocentowania objętego powyższą gwarancją. Refundacja obejmuje zapłacone odsetki i do końca przyszłego roku wysokość dopłaty preferencyjnej do kredytu wyniesie 5%, natomiast w przyszłych latach do 3,3%. Okres, w którym taka forma wsparcia będzie obowiązywać wynosi maksymalnie trzy lata od momentu podjęcia kredytu. Zobacz: oferta fotowoltaiki dla firm.

Inne kredyty dostępne na rynku

Prosumenci inwestujący fotowoltaikę mogą korzystać z także innych kredytów dostępnych na rynku. Znajdziemy tu wsparcie oferowane przez PKO BP oraz obniżone w ostatnim czasie oprocentowanie kredytu w BOŚ Bank. Obie oferty są skierowane do indywidualnych gospodarstw domowych, firmom polecamy więc do zapoznania się z bliższą analizą kredytu Banku Pekao S.A.

Author

serwisy@gt-media.pl

One thought on “Kredyt na fotowoltaikę dla firm. Bank Pekao z nową ofertą!

Comments are closed.